Przeznaczenie asfaltu na zimno

Jak wykorzystać asfalt na zimno?

Asfalt na zimno jest rodzajem masy asfaltowej, którą wykorzystuje się do błyskawicznych, trwałych napraw defektów wszelkich powierzchni asfaltowych i betonowych. Asfalt na zimno odnajduje zastosowanie w szczególności do remontu: jezdni (drogi, autostrady), przejazdów kolejowych, torowisk tramwajowych, mostów, parkingów, płyt aerodromów. Bardzo dobrze sprawdza się również w aspekcie eliminowania ubytków po instalacjach: telefonicznych, elektrycznych, hydraulicznych lub gazowych.

To naturalnie dzięki masie asfaltowej na zimno możliwe jest zlikwidowanie uszkodzeń o każdym kształcie, wielkości oraz grubości.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest okazja wykorzystania asfaltu w każdych nieomalże warunkach atmosferycznych. Może być z powodzeniem wykorzystywany przy nadzwyczaj małych temperaturach, jakie dochodzą do -45 stopni Celsjusza i w warunkach nadzwyczaj wysokich temperatur do +60 stopni. Solidne naprawy powierzchni betonowych oraz asfaltowych są w stanie być wykonywane nawet porą zimową.

Asfalt na zimno jest komfortowy w użyciu. Jest to preparat jednoskładnikowy, dopasowany do błyskawicznego użycia. Sprzedawany jest w postaci 30 kg pojemników. Przy kładzeniu warstwy asfaltu nie ma potrzeby użycia ciężkiego wyposażenia, ani jakichkolwiek specjalistycznych przyrządów. Masy asfaltowej nie trzeba podgrzewać, wzburzać, ciąć ani wałować.

Zastosowanie asfaltu na zimno nie jest również powiązane z powstawaniem żadnych odpadów. Niewykorzystaną cześć masy można z powrotem zabrać do zasobników i wykorzystać przy kolejnej okazji. Masa asfaltowa na zimno jest bardzo wygodna. Z uwagi na krótki i sprawny proces montowania na powierzchni drogowej nie powstają dłuższe przerwy w ruchu ulicznym.

Większość dostępnych na polskim rynku preparatów jest ściągana z zagranicy. Najlepszej jakości masy asfaltowe na zimno są fabrykowane w Wielkiej Brytanii. Do produkcji stosuje się bazowy surowiec jakim jest Emcol Mixing Liquid. Zespół naukowców regularnie funkcjonuje nad dalszą optymalizacją masy asfaltu na zimno, tak żeby jeszcze bardziej polepszyć jego parametry.

asfalt na zimnoJaki rodzaj piasku do piaskarki?

Piaskarka to osobliwe urządzenie, którego działanie ma na celu wyeliminowanie rdzy i naleciałości przestrzeni twardych, jak szkło, cement lub metal. Dokonuje tego za pomocą mieszaniny sprężonego powietrza i ścierniwa, inaczej zwykle specjalnie przygotowywanego piasku. Wolno stosować ją zarówno do oczyszczania ogromnych budynków, jak i przy mniejszych, np. ramach rowerowych czy karoserii auta. We wszystkich Dodatkową oraz ważną dyrektywą jest również skala granulacji piasku - wynosi ona od 0,1 mm do ponad 3 mm....

Masa asfaltowa

Asfalt na zimno, innymi słowy mieszanka bitumiczna, to budulec jaki posłużyć może do poprawiania braków w drogach oraz układania nowych. Użytkuje się go zarówno przy budowach dróg a także w prywatnych przedsięwzięciach, np. układaniu podjazdów, poprawianiu powierzchni wokół studzienek bądź dróżek na terenie posiadłości. Jak użytkować asfalt na zimno? Masa asfaltowa na zimno znajduje się w ofercie wielu przedsiębiorstw. Zazwyczaj rozpowszechniana jest w workach lub pojemnikach...

Przedsiębiorstwo Fassi - perfekcyjna jakość z Włoch

Pierwszy dźwig hydrauliczny Fassi ujrzał światło dzienne w roku 1964 we włoskiej fabryce Albino. Jego pojawienie się na rynku przyjęto z znacznym zainteresowaniem, a choć za jego produkcję odpowiadała firma stosunkowo początkująca, nikt nie miał wątpliwości, co do tego, że chodziło o rozwiązaniu, którego jakość nie wymaga poprawek. Firma Fassi błyskawicznie zaczęła rywalizować z innymi wytwórcami podnośników i innych urządzeń załadunkowych i rozładunkowych...

pix pix pix pix pix pix